بهترین کتابخانه های پایتون برای ربات تلگرام

بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام

تلگرام یک پیامرسان محبوب در بین کاربران ایرانی میباشد. این پیام رسان قابلیت های زیادی مانند ساخت ربات تلگرام توسط توسعه دهندگان و برنامه نویس ها دارد که به محبوبیت آن اضافه میکند. برنامه‎‎‎‎‎نویس های زبان های مختلف برنامه نویسی به خصوص پایتون میتوانند از طریق API تلگرام اقدام به ساخت ربات نمایند. در این مطلب با رکس دیزاین همراه باشید تا بهترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرام را معرفی کنیم.

 

ربات های تلگرامی به دو دسته Api و کلاینت تقسیم میشوند که در ربات های عادی کاربران با آن ها ارتباط برقرار می کنند و یوزر بات ها که بر روی اکانت اجرا می شوند.

1. Python telegram bot

کتابخانه python telegram bot

از محبوب ترین و قدیمی ترین کتابخانه های پایتون برای ساخت ربات تلگرامی است که در سال 2015 ساخته شد. شما میتوانید از این کتابخانه در پایتون ورژن 3.6 و بالاتر استفاده کنید. تنها ایراد کوچکی که شاید داشته باشد، داکیومنت ضعیف آن نسبت به

سایر کتابخانه ها است و ممکن است یادگیری آن کمی مشکل باشد. اغلب برنامه نویس ها از این کتابخانه برای نوشتن ربات های API استفاده میکنند.

برای نصب این کتابخانه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

 

pip install python-telegram-bot

2. Pyrogram

Pyrogram

پایروگرام یک کتابخانه مدرن و قدرتمند پایتون برای ساخت ربات های Api و کلاینت میباشد. این کتابخانه از پایه برای پایتون و C نوشته شده است. پایروگرام نسبت به سایر کتابخانه ها داکیومنت راحت تر و ساده تری برای یادگیری دارد و همچنین دارای ویژگی های قدرتمندی برای نوشتن تمیزتر کد میباشد.

برای نصب این کتابخانه می توانید از دستور زیر استفاده کنید:

 

 

 

پس از مطالعه این مقاله، آموزش جدید ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON و کتابخانه Pyrogram را هم از دست ندید.

دیدگاه‌ها

31 فروردین 1401 - 15:46
متین

مقاله خیلی خوبی بود

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.