ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON و کتابخانه Pyrogram

ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON

 

سلام خدمت همراهان همیشگی رکس دیزاین

 

قراره یه اموزش پروژه محور از ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON و کتابخانه Pyrogram رو با هم داشته باشیم

در قسمت اول این آموزش راجع به یه سری مفاهیم پایه ای آموزش میدیم و در قسمت های بعد میایم ربات مون رو کم کم مینویسیم و کاملش میکنیم.

 

در اخر هر قسمت آموزش فایل های پروژه داخل کانال تلگرام قرار میگیره که میتونید برید و کد هایی که نوشتیم رو ببینید.

 

در این قسمت قصد داریم  این قابلیت ها رو اضافه کنیم :

  • دستور چک کردن وضعیت آنلاینی ربات با ادیت مسیج و فوروارد
  • تغییر اطلاعات اکانت به صورت زماندار

 

خب میخوایم یه دستور بنویسم که وقتی به برای ربات نوشتیم ping به صورت انیمیشنی و ادیت مسیج پاسخ بده. معمولا از ادیت مسیج در ربات های سلف استفاده میشه. (میتونید برای سلف هم استفاده کنید)

ولی ما الان تو ربات خودمون استفاده میکنم و مطمئنا از نتیجه اش خوشتون میاد.

 

ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON

 

خب همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، اول از همه اومدیم از کتابخانه تایم sleep رو import کردیم داخل سورس و بعد از decorator on message استفاده کردیم که بیاد پیام ها رو چک کنه و داخلش فیلتر پرایوت گذاشتیم که فقط داخل پیوی جواب بده.

بعد داخل فانکشن اومدم تکست رو تعریف کردم و چت آیدی.

بعد اومدم گفتم اگر کسی نوشت ping جواب بده pong بعد هیستوری چت رو از طریق get history با limit 1 میگیریم که فقط آخرین پیام رو آیدیشو بدست بیاریم که پیام خود ربات هست و بعد اونو داخل لیست ریختم و بعد از اون یه حلقه for درست کردیم که بیاد کلمه به کلمه pong رو با ادیت مسیج برگردونه.

خب حالا یه if دیگه تعریف میکنیم که اگر کاربر نوشت انلاین ربات پیامش رو فوروارد کنه برای خودش. (بدرد مواقعی که ربات لیمیت خورده و تلگرام محدودش کرده میخوره).

ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON و کتابخانه Pyrogram قسمت دوم

خب همونطور که داخل تصویر میبیند اومدیم تعریف کردیم که اگه کسی داخل پیوی نوشت انلاین ربات بیاد در جواب پیام خودش رو فوروارد کنه براش.

 

 

خب حالا یه سورس مینویسیم که بیاد ساعت رو به صورت آنلاین داخل اسم اکانت نمایش بده. (بیشتر بدرد سلف میخوره)

ساخت ربات تلگرام با زبان PYTHON و کتابخانه Pyrogram قسمت دوم

 

خب همونطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید اومدیم کتابخونه های datetime و schedule و pytz رو ایمپورت کردیم. (قبلش باید با دستور pip install کتابخونه schedule و pytz رو نصب کرده باشید)

pip install schedule و pip install pytz

بعد اومدیم یه فانکشن تعریف کردیم به نام job داخلش اومدیم یه متغیر به نام now تعریف کردیم و داخلش اومدیم منطقه زمانی رو آسیا و تهران قرار دادیم.  و بعد یه متغیر به نام formatted_time درست کردیم که ساعت رو به صورت استرینگ در بیاره.

بعد اومدیم از متود update profile پایروگرام استفاده کردیم تا بیاد داخل last name اکانت ساعت رو به صورت آنلاین هر یک دقیقه یکبار آپدیت کنه(میتونید زمانش رو تغییر بدید مثلا هر دو دقیقه آپدیت کنه 😉

بعد از کتابخونه schedule استفاده کردیم تا بیاد هر یک دقیقه فانکشن job رو اجرا کنه و بعد یه حلقه while به صورت بینهایت تعریف کردیم که داخلش این کارها رو انجام بده و یه sleep یک ثانیه ای هم داخل حلقه قرار دادیم.

 

خب قسمت دوم از آموزش پایروگرام هم به پایان رسید. تا قسمت بعدی آموزش خدا نگهدار

 

تو قسمت های بعدی آموزش چیزهای بیشتری از کتابخونه پایروگرام بهتون یاد میدیم.

 

با جوین شدن در کانال تلگرامی به فایل های پروژه دسترسی دارید و میتونید کدهایی که تو آموزش ها مینویسیم رو از اونجا دانلود کنید. همچنین پلاگین ها و کدهای کارآمد و آماده هم داخل کانال تلگرام ما میتونید پیدا کنید.

 

اگر نظری انتقادی پیشنهادی چیزی داشتید میتونید کامنت بزارید✍️

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.